Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013

Με το αριστερό οι μεικτές

Με 0/2 νίκες ξεκίνησαν Νέοι και Παίδες των Μικτών Κυκλάδων στους αγώνες που δίνουν στη Χίο για τη 2η φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μικρών ομάδων

Οι Μικτές ομάδες Παίδων και Νέων βρίσκονται από το Σάββατο (μετά από ένα πολύ δύσκολο ταξίδι) στη Χίο για τη 2η φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Μικτών ομάδων (10ος όμιλος) και δυστυχώς ξεκίνησαν με το δεξί καθώς ηττήθηκαν στα δύο πρώτα παιχνίδια που έδωσαν Σάββατο και Καθαρά Δευτέρα με τις αντίστοιχες Μικτές των Λέσβου και Χίου αντίστοιχα…

TOY NIKOΔΗΜΟΥ ΛΙΑΝΟΥ
Η αρχή έγινε με την μικτή Παίδων που αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα της Λέσβου και γνώρισε την ήττα με 4 -1 (ημ 3-0) και με πρωταγωνιστή τον Μαρίνο που σημείωσε δύο γκολ, στο πρώτο μέρος ενώ τα άλλα δύο τέρματα για την Λέσβο σημείωσαν οι Ραχάνης και Μπαζίμας ενώ για τις Κυκλάδες είχε μειώσει σε 3 -1 ο Περιστεράκης.
Η σύνθεση για την Μικρή Κυκλάδων της πρεμιέρας ήταν: Φιλίππας, Παράβαλος, Πρίντεζης, Καραβέλας (67ο Τζορντανίδης), Γκουνέλας, Φώσκολος (63ο Ανεβλαβής), Νάζος Αν. Νάζος Αντ,μ Λυκούρης (19ο Λεγάκης), Περιστεράκης, Καραδήμας.
Και για την Λέσβο: Αλεξίου Π., Αλεξίου Ιωάν, Αρνομάλλης (70ο Δοματάς), Θωμαϊδης, Φωτέλλης, Ντίνας, Κονδύλας, Λιγέλλης (53ο Παπαμούτσης), Μαρίνος, (65ο Κοκκινέλλης), Ραχάνης, Μπαζίμας.
Στη συνέχεια είχαμε την Μικρή Νέων που γνώρισε τη συντριβή με 5-2 αν και στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1 -1 και μάλιστα οι Κυκλάδες προηγήθηκαν στο 40ο λεπτό με τον Λοίζο για να κλείσει το ημίχρονο ισόπαλο με αυτογκόλ του Καρελέμογλου στο 44ο λεπτό. Γκολ που ενδεχομένως να παρέσυρε τις Κυκλάδες οι οποίες είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης έως εκείνο το σημείο. Στο δεύτερο μέρος η Λέσβος στο 47ο και 53ο λεπτό πήρε προβάδισμα με 3-1 χάρη σε γκολ των Σαλταμάρα – Παπαδόπουλου, οι Κυκλάδες μείωσαν με τον Νίκα στο 60ο λεπτό (3-2) αλλά δύο ακόμη τέρματα από τους Λαμπράκη (64ο) και Χατζηγιοβάννη (78ο) διαμόρφωσαν το τελικό σκορ..
Για τις Κυκλάδες (Νέοι) αγωνίστηκαν οι: Καρποδίνης, Ρηγούτσος, Φουάσης, Καρελέμογλου, Νίκας, Βασιλάκης, Λοϊζος, Κράνης (89ο Καφτηράνης), Πραμάτιας Δ (85ο Κρουσταλάκης), Ξυγκάκης, Σταφυλάς (51ο Γκούφας)
Για την Λέσβο (Νέοι) αγωνίστηκαν οι: Ζάχαρης, Βερβέρης (81ο Αλεξίου), Μαυραγάνης, Σαλταμάρας, Παπαδόπουλος, Κάκκαρος, Βέντος (62ο Μητσέλλης), Τσομπανέλλης, Λαμπράκης, Χατζηγιοβάννης, Μιχαλακέλλης (76ο, Κιντάκας)

Αδράνεια
Και πάμε στους αγώνες της 2ης αγωνιστικής που πραγματοποιήθηκαν την Καθαρά Δευτέρα και οι Κυκλάδες βρέθηκαν απέναντι στους οικοδεσπότες της Χίου. Οι Παίδες ηττήθηκαν με 1-0 (ημ 0 – 0) με τον Σταυράκη να σημειώνει γκολ με κεφαλιά στο 65ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ και αδράνειας της άμυνας για τους Κυκλαδίτες.
XIOΣ: Κρουσουλούδης, Αναγνωστάκης, Μαυρέλος, Χονδρέλης, Χαβιάρας, Σταυράκης, Τέττερης (24' Αγγουλές), Κουφογιάννης (80' Χάμπας), Αμπαζής, Ιωάννου, Σφήκας (77' Γιανόπαπας)
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Φιλίππας, Παράβαλος (74' Μήτσκας), Πρίντεζης, Καραβέλας, Γκουνέλας, Φώσκολος, Νάζος Α., Νάζος Ν., Λεγάκης (60' Ανεβλαβής), Περιστεράκης (60' Ζαφείρας), Καραδήμας.
Οσο για τους νέους; Εχασαν από την Χίο με 3 – 1 (ημ 1 - 0) με τους οικοδεσπότες να προηγούνται στο 41ο λεπτό με γκολ του Μπαστιάνου από πλάγια θέση, μετά από κάθετη μπαλιά του Ξύδα, στο 41'. Στην επανάληψη, ο Βούκουνας έκανε γέμισμα στο δεύτερο δοκάρι για τον Μίμαρο, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 2-0, στο 84'. Οι Κυκλάδες κατάφεραν να μειώσουν σε 2 - 1 με τον Νίκα, από στημένη φάση, στο 88', αλλά ο Παπαδόπουλος έγραψε το τελικό 3-1 για την Χίο, στο 89', μετά από πίεση του Μίμαρου στον τερματοφύλακα των Κυκλάδων. Από τους ηττημένους αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καρεμελόγλου στο 90'.
ΧΙΟΣ: Σιδεράτος, Βαβούλης, Τομάζος, Κρητικός, Μαϊστράλης (73' Παπαδόπουλος), Υψηλάντης, Αναγνωστάκης, Μίμαρος (90' Ράλλης), Ξύδας, Μπαστιάνος (46' Βούκουνας), Κουγιούλης
ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Πρίντεζης, Ρηγούτσος, Φουάσης, Καρελεμόγλου, Νίκας, Βασιλάκης, Λοϊζος, Κράνης, Πραμάτιας (86' Κρουσταλάκης), Ξυγκάκης, Σταφύλας (62' Φωτεινιάς)